skorpionsport.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu oraz turystyce.

Akcesoria

Jak rozciągnąć buty sportowe?

Jak rozciągnąć buty sportowe?

Chyba każdy z nas miał taką sytuację, że po zakupie nowych butów okazywały się one nie do końca odpowiednie. Co zrobić? Jak rozciągnąć buty sportowe, by doskonale leżały na stopach? Jak sprawić, by trening w nich był naprawdę efektywny? Poniżej zainteresowani znajdą kilak przydatnych wskazówek.

Jak domowymi sposobami rozciągnąć buty sportowe?

Gdy okazuje się po pierwszym treningu, że zakupione obuwie sportowe jest za małe, nie należy się załamywać tylko trzeba podjąć konkretne działania. Jest mnóstwo domowych sposobów na to, by rozciągnąć buty. Najpopularniejszym, stosowanym przez wiele babć jest włożenie do takich butów worka z wodą i na chwilę umieszczenie ich w zamrażarce. Wiele osób na pewno będzie zdziwionych, jednak ten sposób naprawdę działa. Gdy woda w roku zamarznie, będzie rozpychać buty tym samym minimalnie się one rozciągną. Jeżeli chodzi o minimalne rozciągnięcie to jak najbardziej warto skorzystać z takiej metody.

Specjalistyczne metody

Gdy powyższy sposób nie pomoże i buty sportowe są nadal za małe, warto odwiedzić fachowca. W większości miast można znaleźć szewca, który doskonale poradzi sobie z butami sportowymi. Posiada on specjalne urządzenia, dzięki którym można buty odrobinę rozciągnąć zarówno wzdłuż, jak i wszerz. Taka usługa przeważnie kosztuje kilkanaście złotych. Dlatego też niekiedy warto od razu udać się do odpowiedniej osoby, która szybko i sprawnie zniweluje problem zbyt małych butów. Kolejnym sposobem jest również zakup specjalnych prawideł do butów. Metalowe rurki w odpowiedni sposób wyprofilowane także pomogą w „rozepchaniu” butów. Jednak w tym przypadku trzeba nastawić się na to, iż jest to proces dość czasochłonny. Takie prawidła rozciągną nasze buty bowiem dopiero po kilku dniach. Niektórzy twierdzą, że najlepiej rozciąga się buty, gdy się je nosi. Zdarza się więc, że takie buty zakładane są choćby po domu, by same dopasowały się do stopy. Wystarczy tak naprawdę pół godziny dziennie, by już po kilku dniach zauważyć, że rzeczywiście odrobinę obuwie sportowe rozciągnęło się i dostosowało do stopy. Taki sposób działa jednak tylko wtedy, kiedy obuwie nie powoduje wyraźnego dyskomfortu. Jeżeli jednak but obciera skórę to nie ma mowy o tym, by wytrzymać w nim nawet kilkanaście minut.

Czy warto kupować za małe buty?

Jak widać z powyższego jest kilka sprawdzonych sposobów na to, by rozciągnąć obuwie sportowe. Warto jednak zauważyć, że nie warto kupować za małych butów, gdyż stopa w nich naprawdę się męczy. Tego rodzaju obuwie przeznaczone jest do treningu, więc stopa musi się czuć w nich naprawdę dobrze. Specjaliści podkreślają nawet, że do treningów warto zawsze wybrać buty nawet o pół rozmiaru większe, by mieć pewność, że stopa nie obetrze się i nie będzie użytkownik odczuwał żadnego dyskomfortu. Jeżeli więc w domu klient zauważy. iż obuwie sportowe nie spełnia jego wymagań, to jak najszybciej warto je wymienić na inne, gdyż trening w takich butach będzie prawdziwą katorgą dla naszych stóp.

Udostępnij