skorpionsport.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu oraz turystyce.

Turystyka

Co zwiedzać w Warszawie?

Co zwiedzać w Warszawie?

Mimo że, Warszawa przez wiele osób uważana jest za miasto, w którym jest niewiele atrakcji turystycznych, to i tak co roku odwiedzana jest przez wielu turystów. Nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Każdy, kto interesuje się historią oraz uwielbia długie spacery pośród malowniczych budowli z pewnością nie będzie zawiedziony. Stolica Polski ma naprawdę wiele do zaoferowania i to zarówno na wypad we dwoje, jak i na dłuższe wakacje. A więc, co zwiedzać w Warszawie?

Gdzie warto pojechać?

Od XIII do XVII wieku Warszawa była jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie. Przetrwała obie wojny światowe i jest jednym z najciekawszych miast na kontynencie.
Przyjeżdżając do Warszawy warto mieć ustalony plan zwiedzania, by nie tracić czasu i zobaczyć wszystko to, na czym zależy turystom. Najlepiej swój pobyt w Stolicy warto zaplanować na weekend, by uniknąć korków oraz zobaczyć, jak spędzają wolny czas mieszkańcy Warszawy. Pobyt w tym mieście warto rozpocząć od odwiedzenia samego centrum miasta. To tu turyści zobaczą wybudowany w latach 50. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i stojącą niedaleko Kolumnę Zygmunta. Obowiązkowo należy udać się również na spacer do Łazienek Królewskich, które tak naprawdę o każdej porze roku zachwycają zwiedzających. Warte odwiedzenia jest również
Narodowe Muzeum Sztuki. To najstarsza galeria sztuki w Polsce i jedna z największych w Europie. Prezentuje prace polskich artystów żyjących w XIX wieku – w tym Ksawerego Ficowskiego, Henryka Siemiradzkiego i Władysława Strzemiecznego. Biorąc pod uwagę jego historię, muzeum to również przydałoby się odświeżenie. W końcu zostało zbudowane w 1873 roku za panowania króla Stanisława II.

Co zwiedzać w Warszawie?

Co ciekawe, mnóstwo osób, które odwiedzi Warszawę zmienia o niej zdanie. W okresie letnim z pewnością w Stolicy nie można się nudzić. Atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych nie brakuje. Stare Miasto i Zamek Królewski to na pewno miejsca, które bardzo często odwiedzane są przez turystów z Polski, jak i tych z zagranicy. Jednak są osoby, które nie przepadają za gwarem i korkami, dlatego też szukają one spokojniejszych, klimatycznych miejsc, w których można wyciszyć się i delektować spokojem. Gdzie w takim przypadku się udać? Łazienki Królewskie w weekendy przepełnione są turystami i lokalnymi mieszkańcami, dlatego też nie każdy czuje się tam dobrze. W takim przypadku warto udać się do Pałacu w Wilanowie, który zachwyca pięknym, dużym, zadbanym ogrodem, urokliwymi alejkami oraz przepięknymi posagami i fontannami. Na miejscu można wypić smaczną kawę oraz zjeść pyszne lody. Ci, którzy nie wyobrażają sobie wyjazdu do Warszawy bez odwiedzenia popularnych muzeów, przewodniki z pewnością zaprowadzą do:

  • Muzeum Historii Żydów Polskich;
  • Muzeum Powstania Warszawskiego;
  • Muzeum Świat Iluzji;
  • Muzeum Domków dla Lalek;
  • Muzeum Życia w PRL;
  • Centrum Nauki Kopernik;
  • Muzeum Polskiej Wódki.

Trzeba przyznać, że przewodnicy, którzy oprowadzają turystów są tak świetni, że zachęcą do zwiedzania również najmłodszych.

Udostępnij