skorpionsport.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu oraz turystyce.

Lifestyle

Kto płaci za obrączki?

Kto płaci za obrączki?

Kto powinien zapłacić za obrączki? Pierścionki te to symbol miłości oraz wierności. Warto dowiedzieć się tego, kto jest odpowiedzialny za zakup obrączek.

Obrączki – kto je kupuje?

Jak wiadomo w tradycji przyjęło się, że to przyszły pan młody odpowiedzialny jest za zakup obrączek. Warto nadmienić, że niezwykle często zdarza się, że para młoda otrzymuje rodzinny zestaw obrączek, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Wybór obrączek zależny jest od gustu, toteż warto na wstępie omówić najczęściej wybierane modele. Warto nadmienić, że obecnie obrączki można kupować nie tylko w tradycyjnych sklepach jubilerskich, ponieważ od wielu lat sprzedaż takich produktów możliwa jest również dzięki internetowi.

Czym są obrączki?

Jest to klasyczny symbol wierności oraz nierozerwalności małżeństwa. Pani młoda oraz pan młody powinni przez całe życie nosić obrączki na palcach serdecznych. To właśnie dlatego wybór obrączek powinien spoczywać na obu stronach przyszłego małżeństwa. Niekiedy obrączki wybierane są przez świadków, jednakże wszystko zależy od tego, jak dobrze znają oni parę młodą. Znając gust przyszłych małżonków, zdecydowanie łatwiej będzie dokonać przemyślanego wyboru. Co ważne, mimo tego że świadkowie wybierają obrączki, nie pokrywają ich kosztów, toteż należy wszystko przedyskutować z parą młodą. Jeśli świadkowie nie chcą dokonać wyboru, to będą musieli zrobić to nowożeńcy.

Zakup obrączki przez pana młodego

Najczęściej spotkać się można z sytuacją, w której to pan młody wybiera i kupuje obrączki. Kto jak kto, ale to on najlepiej zna gust swojej przyszłej żony. Oczywiście czasy się zmieniają i ma to również wpływ na zakup obrączek. Podział ról i obowiązków w małżeństwie różni się od tego, który praktykowali nasi dziadkowie.

Obecnie wiele par wybiera pierścionki razem, co może wydawać się oczywistym ruchem. Wiedząc już kto może wybrać obrączki, warto skupić się na tym, które modele są najbardziej aktualne. Najczęściej sprzedawane są obrączki fazowe, młotkowane oraz klasyczne złote obrączki z gładką powierzchnią. Jako iż, obrączki mogą być naprawdę drogie, warto koszt ich zakupu rozłożyć na pana młodego i panią młodą.

Niekiedy obrączki kupowane są również przez rodzinę, co jest bardzo dobrym pomysłem na prezent ślubny. Jak wiadomo, ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu małżeństwa, dlatego też należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dotyczy to nie tylko wyboru kościoła czy domu weselnego. Obrączki to bardzo ważny symbol podkreślający trwałość i nierozerwalność małżeństwa.

Lata po zakończonej imprezie ślubnej, tym co przypomni parze młodej o ślubie będą właśnie obrączki. Spoglądając na nie, para młoda będzie mogła przypomnieć sobie trud włożony w organizację ślubu, czy też piękne chwile na weselu. Nie jest ważne, kto kupuje obrączki, ale to kto je będzie nosił. Niezależnie od tego, kto kupi obrączki, warto pamiętać, że jest to tylko przedmiot będący symbolem związku małżeńskiego. Wybierając obrączki, należy kierować się przede wszystkim gustem pana młodego i pani młodej.

Udostępnij