skorpionsport.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu oraz turystyce.

Turystyka

Co warto zwiedzać w Polsce?

Co warto zwiedzać w Polsce?

Coraz częściej Polacy wyjeżdżają zagranicę zapominając o tym, ile atrakcji funduje im ich kraj. Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym w Polsce jest wiele miejsc, które przyciągają turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wystarczy wziąć mapę i wyruszyć przed siebie, by dostrzec, jak wiele pięknych miejsc jest wartych uwagi. Zastanawiasz się, co warto zwiedzać w Polsce? Gdzie wybrać się na najbliższe wakacje? Gdzie można pojechać na ferie zimowe z dziećmi? Co każdy Polak powinien zobaczyć w swoim kraju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Co warto zwiedzać w Polsce?

Tak naprawdę Polska to wyjątkowy kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Nic dziwnego, że coraz częściej przyjeżdżają do nas obcokrajowcy, gdyż słyszą u siebie o pięknym, przepełnionym zielenią i historycznymi zabytkami kraju, w którym żyją niezwykle życzliwi i pomocni ludzie. Latem przede wszystkim mnóstwo turystów jedzie nad morze. Kołobrzeg, Mielno, Ustka, Rowy – nie mogą narzekać na brak turystów w okresie od maja do końca września. Ci, co chcą wypocząć z pewnością wybiorą relaks na plaży i kąpiel w orzeźwiającej wodzie. Osoby, które uwielbiają aktywny wypoczynek mogą skorzystać z plażowych atrakcji. Zajęcia sportowe, sprzęty do pływania, gry towarzyskie – tego wszystkiego nad polskim morzem w okresie wakacyjnym z pewnością nie brakuje. Ponadto popołudniami warto wybrać się na pyszną rybkę, a także wyśmienite specjały w lokalnych knajpkach. Osoby rozrywkowe z pewnością odwiedzą dyskoteki i kluby nadmorskie, które w okresie letnim często odwiedzane są również przez polskie gwiazdy.

Miasta, które trzeba zobaczyć

Polska jest krajem, którego nie da rady zwiedzić w tydzień. Nie oznacza to jednak, że podczas siedmiodniowego pobytu nie zdoła się zobaczyć kilku najpiękniejszych miast polskich, które słyną z historii i licznych atrakcji. Warszawa od lat przyciąga turystów z całej Europy i nie tylko. Pałac Kultury i Nauki, muzea oraz klimatyczne uliczki zachwycają nie tylko obcokrajowców, ale również Polaków, którzy także wybierają do Warszawy. Kolejnym miastem, które warto zobaczyć to z pewnością Kraków. Kraków od lat zachwyca, gdyż w tym mieście na pewno nie można się nudzić. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych nie brakuje atrakcji. Jest wiodącym ośrodkiem kulturalnym zachodniej Polski i popularnym celem turystycznym. Na krakowskim Starym Mieście i w jego pobliżu znajduje się wiele zabytków. Należą do nich między innymi: Wawel i Plac Żydowski. Najbardziej znanym i najstarszym sposobem zwiedzania Krakowa jest spacer. Istnieje wiele biur podróży, które oferują piesze wycieczki po starym mieście. Oprócz Warszawy i Krakowa turyści chętnie odwiedzają również Gdańsk, Sopot, Poznań oraz Wrocław. Te miasta praktycznie zawsze tętnią życiem i nie brakuje w nich doskonałych knajpek, a także atrakcji dla dzieci w postaci choćby Aquaparków i placów zabaw. W większości tych miast warto także wybrać się na koncerty, które organizowane są przez cały rok.

Udostępnij