skorpionsport.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu oraz turystyce.

Turystyka

Co można zwiedzać w Gdańsku?

Co można zwiedzać w Gdańsku?

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Na liście znajduje się między innymi Gdańsk. Można liczyć na bardzo interesującą architekturę, rozmaite zabytki, pyszne jedzenie. Atrakcji w Gdańsku nie brakuje, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Do miasta warto przyjechać, niezależnie od pory roku. Przy dobrze zaplanowanej wycieczce weekend powinien wystarczyć do tego, aby zobaczyć najważniejsze miejsca pod względem turystycznym. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co można zwiedzać w Gdańsku.

Co można zwiedzać w Gdańsku?

W Gdańsku jest wiele ulic, ale na szczególną uwagę zasługuje ulica Mariacka. Warto wybrać się na spacer w celu zobaczenia po drodze wielu atrakcji. Zaliczają się do nich między innymi kościół mariacki, brama mariacka. Nie można pominąć również deptaku nad Motławą. Z poziomu mostu można podziwiać panoramę miasta. Wrażenie robią statki na rzece, stare kamienice, spichlerze, dźwig portowy. Mnóstwo atrakcji jest w starym mieście i w okolicy. Przez wiele lat głównym wjazdem była brama wyżynna, bogato zdobiona. Stanowi obecnie siedzibę pomorskiego centrum informacji turystycznej. Za bramą jest barbakan gdański. Obiekt służył dawniej jako wieża więzienna i katownia. Przez kilkanaście lat w barbakanie gdańskim mieściło się nawet muzeum bursztynu.

Atrakcje w Gdańsku czekają na turystów

Jeśli ktoś wybiera się do Gdańska, to warto pojawić się w miejscu będącym wizytówką starówki. Ulica Długa i długi targ przykuwają uwagę ze względu na majestatyczne kamienice, przyozdobione rozmaitymi rzeźbami i herbami. Dawniej były one zamieszkiwane przez zamożne osoby. Możliwe jest nawet obecnie zwiedzenie jednej kamienicy. Dom Uphagena stanowi oddział muzeum Gdańska. Warto wejść do środka i zobaczyć nutkę luksusu. Symbolem Gdańska jest fontanna Neptuna, która znajduje się na długim targu. Jeśli ktoś szuka godnego polecenia punktu widokowego, to można mu polecić bazylikę mariacką. Atrakcją jest także stocznia gdańska. Warto ją oczywiście zwiedzić, obfituje w rozmaite obiekty historyczne.

Co warto zobaczyć w Gdańsku? Jakie miejsca odwiedzić?

Z Gdańskich atrakcji wymienić można wyspę ołowiankę. Dawniej tętniła ona życiem, kwitł na niej przemysł. Teraz można przykładowo zwiedzić polską filharmonię bałtycką. Na wyspie jest także centralne muzeum morskie. Sporą atrakcją będzie także dla wielu osób historyczny statek Sołdek, który pełni obecnie rolę muzeum. Jest to część narodowego muzeum morskiego w Gdańsku. Kolejną atrakcją będzie wyspa spichlerzów, czyli kolejna wizytówka starego miasta. Jeśli ktoś chciałby zjeść coś smacznego, powinien obowiązkowo odwiedzić to miejsce. Może liczyć na bogatą i różnorodną ofertę gastronomiczną. Miłośnikom historii spodoba się również góra gradowa. Stanowi punkt widokowy i jednocześnie zabytkową fortyfikację. Można podziwiać również ciekawe ekspozycje. Jeśli ktoś wybiera się do Gdańska z dziećmi, to nie może pominąć centrum nauki. W Hevelianum na turystów czeka wiele interaktywnych wystaw dla dzieci i dorosłych, które poruszają różnorodną tematykę.

Udostępnij